Як зберегти здорові зуби?

Як зберегти здорові зуби?

Як зберегти здорові зуби: 5 простих правил

Прості правила допоможуть зберегти здоров’я ваших зубів та гарну усмішку. Розповідаємо, скільки часу треба чистити зуби, як обрати “правильну” зубну пасту, чи треба користуватись ниткою і як часто слід міняти щітку.

Дослідження вказують, що тривалість чищення зубів має складати не менше 2 хвилин. Від тривалості залежить ефективність очищення ротової порожнини, що зменшує ризик виникнення карієсу та хвороб ясен.

Найбільш ефективним методом чищення зубів визнано техніку Басса. Рекомендації, згідно з цією технікою, наступні: розміщуйте щітку під кутом 45 градусів стосовно поверхні зубів. Робіть плавні «вимітаючі» рухи від передніх до задніх зубів. Жувальну поверхню зубів необхідно чистити круговими рухами. Не забувайте очищувати язик.

Найчастіше це фтор, кальцій, хлоргексидин, рослинні екстракти тощо.
Правильно підібрати зубну пасту допоможе наш лікар в залежності від конкретної ситуації. Не буває паст, що допомагають від усього!!!
Для дітей є спеціальні дитячі пасти відповідно до віку дитини. Зубною пастою маленька дитина може починати користуватися тоді, коли навчиться спльовувати. Кількість зубної пасти на щітці для дітей має бути розміром з горошинку. 

Зубна щітка допоможе очистити важкодоступні ділянки міжзубних проміжків.  Власне, зубна нитка потрібна не лише для того, щоб видаляти рештки їжі. Регулярне використання нитки зменшує ризик виникнення захворювань ясен та карієсу за рахунок видалення зубного нальоту.

…або відповідно рекомендацій виробника.
За цей час щітка зношується, втрачається пружність щетинок, тому зменшується ефективність очищення. Крім того, з часом на щітці накопичуються бактерії, що надалі можуть спричинити запалення ротової порожнини.

Техніка чищення зубів за Бассом

Одна з найвідоміших методик чищення зубів – це метод за Басом (1954). Ця методика дуже добре очищає зуби та міжзубні проміжки.
Спершу щетинки зубної щітки розташовується під кутом 45 градусів до кореня зуба, спрямовуючись до лінії ясен з невеликим натиском.
Необхідно робити підмітаючи рухи у напрямку від ясен до жувальної поверхні. В одному положенні зубна щітка може прочистити 2-3 зуби. В цьому положенні необхідно зробити 10 підмітаючих рухів. Надалі зміщуємо зубну щітку до наступної ділянки з 2-3 зубів та повторюємо маніпуляцію. Опрацювати треба як зовнішню (щічно-губну) поверхню всіх зубів, так і внутрішню (язичну або піднебінну) поверхню окремо верхніх та окремо нижніх зубів.
Потім виконуються кругові рухи із зовнішнього та внутрішнього боку зубів. По 10 кружків на кожній ділянці з 2-3 зубів.
Наступна дія — очищення жувальної поверхні верхніх та нижніх зубів рухами вперед-назад, по 10 рухів на кожний сегмент жувальних зубів (низ зліва, низ справа, верх зліва, верх справа).
Якщо виконати всі вправи з 10 повторами, це займає як раз 3 хвилини.

Чищення зубів електричною зубною щіткою

Використовуючи електричну зубну щітку, Ви перекладаєте частку роботи на цей девайс.  Така щітка проводиться вздовж усіх зубних поверхонь – внутрішніх, зовнішніх та жувальних.
Відповідна техніка чищення електричними зубними щітками залежить від типу зубної щітки. Є електричні зубні щітки з маленькою круглою головкою щетинки, за допомогою яких ви повинні чистити кожен зуб окремо з усіх боків. Крім того, є електричні зубні щітки з більш широкою головкою, яка захоплює відразу кілька зубів. Необхідно дотримуватися рекомендацій виробника. Зазвичай щетинки електричної зубної щітки кладуться на край ясен, залишаються там ненадовго, а потім зміщуються у напрямку до жувальної поверхні.

Чистка зубів

[product_table id="2867"]